0402DC-9N5XGRW
Part number:
0402DC-9N5XGRW
describe:
FIXED IND 9.5NH 1.4A 73MOHM SMD
  • Size / Dimension
    0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.026" (0.65mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating (Amps)
    1.4 A
  • Inductance
    9.5 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    73mOhm Max
  • Q @ Freq
    73 @ 900MHz
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Inductance Frequency - Test
    250 MHz