30A01C-TB-E
Part number:
30A01C-TB-E
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TRANS PNP 30V 0.3A 3-CP
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
    Active
  • Grade
  • Qualification
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Power - Max
    300 mW
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    3-CP
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    30 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    300 mA
  • Transistor Type
    PNP
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    220mV @ 5mA, 100mA
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100nA (ICBO)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    200 @ 10mA, 2V
  • Frequency - Transition
    520MHz