4306R-101-270
Part number:
4306R-101-270
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 5 RES 27 OHM 6SIP
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
    Active
  • Grade
  • Qualification
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Applications
  • Size / Dimension
    0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.195" (4.95mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Package / Case
    6-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    27
  • Supplier Device Package
    6-SIP
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Resistors
    5
  • Resistor Matching Ratio
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Number of Pins
    6
  • Power Per Element
    200mW