4306R-101-390
Part number:
4306R-101-390
describe:
RES ARRAY 5 RES 39 OHM 6SIP
  • Size / Dimension
    0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.195" (4.95mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    39
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Power Per Element
    200mW