4814P-1-100
Part number:
4814P-1-100
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 7 RES 10 OHM 14SOIC
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q200
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
  • Size / Dimension
    0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    10
  • Supplier Device Package
    14-SOM
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Resistors
    7
  • Resistor Matching Ratio
  • Resistor-Ratio-Drift
  • Number of Pins
    14
  • Power Per Element
    160mW