4814P-T01-473
Part number:
4814P-T01-473
describe:
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC
package:
Tube
  • Size / Dimension
    0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    47k
  • Power Per Element
    160mW