ATNR6045M330MT
Part number:
ATNR6045M330MT
CLASSIFICATION:
describe:
SMD POWER INDUCTORS 6045 33UH 20
package:
Cut Tape (CT)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Wirewound
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.177" (4.50mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    2424 (6060 Metric)
  • Supplier Device Package
    2424
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating (Amps)
    1.4 A
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Inductance
    33 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    1.5A
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz