CM3225R15MSB
Part number:
CM3225R15MSB
CLASSIFICATION:
describe:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 0.15UH
package:
Tape & Reel (TR)
    Active
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Wirewound
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.087" (2.20mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Ratings
  • Supplier Device Package
    1210
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating (Amps)
    450 mA
  • Material - Core
    Ferrite
  • Inductance
    150 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Q @ Freq
    30 @ 25.2MHz
  • Frequency - Self Resonant
    860MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2 MHz