CM45325R6KSB
Part number:
CM45325R6KSB
CLASSIFICATION:
describe:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 5.60UH
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.134" (3.40mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    300 mA
  • Inductance
    5.6 µH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Q @ Freq
    50 @ 7.96MHz
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96 MHz