CM4532R18MSB
Part number:
CM4532R18MSB
CLASSIFICATION:
describe:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 0.18UH
package:
Tape & Reel (TR)
    Active
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Wirewound
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.134" (3.40mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Ratings
  • Supplier Device Package
    1812
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating (Amps)
    700 mA
  • Material - Core
    Ferrite
  • Inductance
    180 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Q @ Freq
    35 @ 25.2MHz
  • Frequency - Self Resonant
    570MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2 MHz