CM4532R33MSB
Part number:
CM4532R33MSB
CLASSIFICATION:
describe:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 0.33UH
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.134" (3.40mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    605 mA
  • Inductance
    330 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Q @ Freq
    40 @ 25.2MHz
  • Frequency - Self Resonant
    425MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2 MHz