CPD1495-220M
Part number:
CPD1495-220M
  • Size / Dimension
    0.551" L x 0.374" W (14.00mm x 9.50mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.630" (16.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    7 A
  • Inductance
    22 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    9.2A
  • DC Resistance (DCR)
    17mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1 kHz