CPD1521C-100M
Part number:
CPD1521C-100M
  • Size / Dimension
    0.846" L x 0.591" W (21.50mm x 15.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.618" (15.70mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Supplier Device Package
    Radial - 4 Leads
  • Current Rating (Amps)
    11 A
  • Inductance
    10 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    15A
  • DC Resistance (DCR)
    8.4mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz