CSAB0420-2R2M
Part number:
CSAB0420-2R2M
package:
Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    4 A
  • Inductance
    2.2 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    5A
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz