CSAB0530-2R2M
Part number:
CSAB0530-2R2M
package:
Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.118" (3.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    5.9 A
  • Inductance
    2.2 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    9.5A
  • DC Resistance (DCR)
    29mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz