CSAB0730-6R8M
Part number:
CSAB0730-6R8M
package:
Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.118" (3.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    4.9 A
  • Inductance
    6.8 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    6A
  • DC Resistance (DCR)
    48mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz