CT1008HQF-4N1J
Part number:
CT1008HQF-4N1J
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
package:
Tape & Reel (TR)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Wirewound
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    4.1 nH
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz