CTML0805F-R082K
Part number:
CTML0805F-R082K
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
SMD FERRITE CORE MULTIL INDUCTOR
package:
Bulk
    Active
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Multilayer
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.043" (1.10mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Ratings
  • Supplier Device Package
    0805
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating (Amps)
    300 mA
  • Material - Core
    Ferrite
  • Inductance
    82 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Q @ Freq
    15 @ 50MHz
  • Frequency - Self Resonant
    255MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50 MHz