CTSLF1045TF-331M
Part number:
CTSLF1045TF-331M
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
330UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
package:
Tape & Reel (TR)
    Active
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
  • Size / Dimension
    0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.189" (4.80mm)
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 85°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Ratings
  • Supplier Device Package
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating (Amps)
    580 mA
  • Material - Core
  • Inductance
    330 µH
  • Current - Saturation (Isat)
    540mA
  • DC Resistance (DCR)
    680mOhm
  • Q @ Freq
  • Frequency - Self Resonant
  • Inductance Frequency - Test
    1 kHz