ECE-A0JKA220
Part number:
ECE-A0JKA220
CLASSIFICATION:
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL TH
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Capacitance
    22 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • Lifetime @ Temp.
    1000 Hrs @ 85°C
  • Lead Spacing
    0.059" (1.50mm)
  • Ripple Current @ High Frequency
    49.3 mA @ 10 kHz