EXB-V4V122JV
Part number:
EXB-V4V122JV
CLASSIFICATION:
describe:
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0606
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
    Active
  • Grade
  • Qualification
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.028" (0.70mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    1.2k
  • Supplier Device Package
    0606
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Resistors
    2
  • Resistor Matching Ratio
  • Resistor-Ratio-Drift
  • Number of Pins
    4
  • Power Per Element
    62.5mW