FORLINX-FETA40i-C+121GSE8GEA12
Part number:
FORLINX-FETA40i-C+121GSE8GEA12
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
Allwinner A40iSOM,1GB DDR3,8GB e
package:
Bulk
  • Size / Dimension
    2.700" L x 1.772" W (68.00mm x 45.00mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 85°C
  • Connector Type
    Board-to-Board (BTB) 4 x 80 Pin
  • Core Processor
    ARM® Cortex®-A7
  • Speed
    1.2GHz