G120B-SM-373
Part number:
G120B-SM-373
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC MOD CORTEX-M3 120MHZ 96KB
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Size / Dimension
    1.500" L x 1.050" W (38.10mm x 26.70mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Connector Type
  • Core Processor
    ARM® Cortex®-M3
  • Speed
    120MHz