LS3250SA DIE
Part number:
LS3250SA DIE
CLASSIFICATION:
describe:
TRANS NPN 45V 0.05A DIE
package:
Tray
  • Part Status
    Discontinued at
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    Die
  • Supplier Device Package
    Die
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    45 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    50 mA
  • Transistor Type
    NPN
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 10mA, 100mA
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    200pA (ICBO)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    150 @ 10µA, 5V
  • Frequency - Transition
    600MHz