MA27P0100L
Part number:
MA27P0100L
CLASSIFICATION:
describe:
DIODE PIN 60V 150MW SSSMINI2-F2
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    150°C (TJ)
  • Package / Case
    2-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SSSMini2-F2
  • Current - Max
    100 mA
  • Power Dissipation (Max)
    150 mW
  • Capacitance @ Vr, F
    0.8pF @ 1V, 1MHz
  • Diode Type
    PIN - Single
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    60V
  • Resistance @ If, F
    1Ohm @ 10mA, 100MHz