MA2SP0100L
Part number:
MA2SP0100L
CLASSIFICATION:
describe:
RF DIODE PIN 60V 150MW SSMINI2F1
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    150°C (TJ)
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Supplier Device Package
    SSMini2-F1
  • Current - Max
    100 mA
  • Power Dissipation (Max)
    150 mW
  • Capacitance @ Vr, F
    0.8pF @ 1V, 1MHz
  • Diode Type
    PIN - Single
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    60V
  • Resistance @ If, F
    1Ohm @ 10mA, 100MHz