PCSN5D33-680M-RC
Part number:
PCSN5D33-680M-RC
CLASSIFICATION:
describe:
68UH +/_20% SMD INDUCTOR
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.138" (3.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    750 mA
  • Material - Core
  • Inductance
    68 µH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz