SMAC25-47J-RC
Part number:
SMAC25-47J-RC
CLASSIFICATION:
describe:
FIXED IND 47NH 3A 5.6 MOHM SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
    Active
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Wirewound
  • Size / Dimension
    0.190" L x 0.150" W (4.83mm x 3.81mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.165" (4.20mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Ratings
  • Supplier Device Package
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating (Amps)
    3 A
  • Material - Core
    Air
  • Inductance
    47 nH
  • Current - Saturation (Isat)
  • DC Resistance (DCR)
    5.6mOhm Max
  • Q @ Freq
    100 @ 150MHz
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Inductance Frequency - Test
    150 MHz