TPM2860C-01
Part number:
TPM2860C-01
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RF DIODE SCHOTTKY 8V SOD-523
package:
Cut Tape (CT)
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Supplier Device Package
    SOD-523
  • Capacitance @ Vr, F
    0.28pF @ 0V, 1MHz
  • Diode Type
    Schottky
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    8V