TPM2860C-02
Part number:
TPM2860C-02
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RF DIODE SCHOTTKY SOT-23
package:
Cut Tape (CT)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Current - Max
    20 mA
  • Capacitance @ Vr, F
    0.28pF @ 0V, 1MHz
  • Diode Type
    Schottky - Single
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    8V