TPM2860E-06
Part number:
TPM2860E-06
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
SILICON SCHOTTKY DIODE. HAVE GOO
package:
Cut Tape (CT)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Supplier Device Package
    SOT-363
  • Current - Max
    20 mA
  • Capacitance @ Vr, F
    0.28pF @ 0V, 1MHz
  • Diode Type
    Schottky - 2 Independent
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    8V