XFHCL38-4R7M
Part number:
XFHCL38-4R7M
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
FIXED IND 4.7UH 3.5A 144 MOHM SM
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Molded
  • Size / Dimension
    0.142" L x 0.126" W (3.60mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7 µH
  • DC Resistance (DCR)
    144mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
  • Inductance Frequency - Test
    100 kHz