BQ24401PW
Part number:
BQ24401PW
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC BATT CHG MULTI-CHEM 8TSSOP
package:
Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C (TA)
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Interface
  • Fault Protection
  • Battery Chemistry
    Multi-Chemistry
  • Number of Cells
  • Voltage - Supply (Max)
    6V